تو بودی چی کار می‌کردی؟

سلام حال شما؟

یه پرسشی یه بار توی کلاس پرسیده شد که جواب درست و غلط نداره فقط صرف نظر سنجی پرسیده‌ می‌شد

با شنیدن جواب‌های متفاوت بچه‌ها تو نمونه‌ی محدود کلاس گرخیده بودم که چقدر آدما می‌تونن متفاوت فکر کنن

اول بگم داستان چی‌بود تا بعد

خودتون رو تو موقعیت شخصیت اصلی داستان قرار بدید و فکر کنید که اگه شما جای اون بودید چی کار می‌کردید؟!

برای یه مرد متأهل یه سفر کاری پیش میاد که مجبور می‌شه زن و زندگیش رو بذاره و بره! پس اونارو می‌سپره به پیشکارش که امینش بوده و میره سفر! وقتی بر می‌گرده پیشکار بهش می‌گه اقا کجای کاری که در نبود تو یه آقایی اومده بود اینجا که الان که دید داری میای توی صندوق قایم شده!

سوال: شما اگه جای اون آقا بودید چی کار می‌کردید؟

توضیح: این داستان که کلاً نمادینه! واسه چیزهایی که ممکنه توی یه رابطه ما رو به شک بندازه، حالا شما چی کار می‌کنید؟ شکتون رو برطرف می‌کنید یا نه؟

جوابایی که طبق نظر سنجی‌های میدانی به‌دست اومده‌رو به سمع و نظرتون می‌رسونم!

جواب مژگان: من کاملاً‌ و واضحاً در صندوق رو باز می‌کردم، اصلاً‌ این موضوع اینقدر برام بدیهی بود که به نظرم همه باید همین کارو می‌کردن! و ضمناً یه کار دیگه هم می‌کردم، حال پیشکار رو هم می‌گرفتم، چون اگه دروغ گفته بود که خدا ذلیلش کنه، منم تا جایی که در توانم باشه این کارو می‌کنم و اگرم راستش رو گفته باشه که خیر سرش پس من برای چی زنم رو بهش سپرده بودم!؟

جواب حمیده: خیلی به جواب مژگان نزدیکه، خصوصاً‌ سر قسمت دومش با هم خیلی خندیدیم!

یعنی در این حد که اول حال پیش‌کارو می‌گیریم بعداً‌ می‌ریم ببینیم کجا چه خبره!

جواب کسری: یه کاری می‌کنه که زنش خودش در صندوق رو باز کنه و با پیش‌کار بدبخت هم کاری نداره و به نظرش به اون چه مربوط!؟

جواب آناهیتا: در صندوق رو به صورت خیلی منطقی باز می‌کنه و می‌بینه چه خبره! اگه پیش‌کار راست گفته بود که کاریش نداره ولی اگه دروغ گفته بود بعداً که طی بررسی‌ها و تحقیقات نتایج دقیق‌تری گرفت،‌ همزمان حال پیش‌کار رو هم ‌می‌گیره!

و عجیب ترین جوابی که شنیدم یعنی جواب امید: در صندوق رو باز نمی‌کنه! چون اصل رابطه‌رو بر مبنای اعتماد می‌ذاره! معتقده که اینکه بره در صندوق رو باز کنه یه چیزی رو توی رابطه می‌شکنه که دیگه قابل جبران نیست! یعنی اگه پیش‌کار دروغ گفته باشه و کسی نباشه توی صندوق چیزی برای اون خانومه‌ از دست می‌ره که خیلی بدتر از اینه که تو شکت برطرف بشه یا نشه!

اصلاً‌ نشد که هر کی هر چی گفت تو بخوای بدو بدو به زنت شک کنی! پس اعتماد به طرفت کجا می‌ره! سعی می‌کرد به احساسش تکیه کنه چون خیلی بیشتر از هر چیز دیگه‌ای به حسش اعتقاد داشت و به نظرش این موقعیت عین یه لیوان بلور بود که اگه بشکنیش دیگه قابلیت اینو نداره که مثل اولش بشه!

خلاصه که من که شخصاً‌ از شنیدن این همه جوابای متنوع تعجب کردم و حتی در جاهایی از تعجب چروک خوردم، ولی خوب از اونجا که یه سری افکار مازوخیستیک باعث می‌شه که به خود چروک دهی علاقه‌مند باشم، اینجا گذاشتم این سوالو تا با شنیدن جوابای بیشتر، بیشتر چروک شم J

 

So Think and say ur point of view carefully!

حق

 

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م.فراهانی

اولین کاری که من می کردم این بود که همسرم رو صدا می کردم و راجع به قضیه صندوق ازش سوال می کردم. بعد در حضور خودش در صندوق رو باز می کردم. اون وقت با توجه به گفته های همسر و محتوای صندوق راجع به ادامه رابطه و یا قطع اون تصمیم می گرفتم. کاری هم با پیشکار نداشتم. اینکه با باز کردن صندوق اعتماد آدم از بین میره، اصلا قابل قبول نیست. اگه کسی تو صندوق نباشه، که فقط دروغگویی پیشکار مشخص می شه و اعتماد نسبت به همسر کاهش که پیدا نمی کنه هیچ، بیشتر هم می شه. اگه هم کسی باشه، خب بهتر که آدم ماهیت طرفش براش مشخص می شه. شک کردن هیچ اشکالی نداره و وقتی زمینه برطرف کردنش هم به طریقی فراهم شده، خب چه اشکالی داره که آدم شکش رو تبدیل به یقین کنه و یا برطرف کنه.

م.فراهانی

در ضمن، این داستان فقط برای آقایون طراحی شده و بهتر بود نسخه نسوانش هم ذکر می شد. یعنی یه خانمی می رفت سفر و شوهرش رو می سپرد به پیشکارش و وقتی بر می گشت می شنید که یه خانمی رفته تو صندوق. [چشمک][نیشخند] به نظر من احساس یه مرد وقتی زنش بهش خیانت می کنه با احساس یه زن وقتی شوهرش خیانت می کنه تفاوتهایی داره.

مریم

اولاَ به پیشکار نمی‌سپردمش! دوماَ به پیشکار میگفتم خجالت بکش چه حرفیه میزنی؟ سوماَ با نظر امید موافقم.. من به همسرم اطمینان دارم و نمیشه که هرکی یه حرفی زد باعث شک من به زندگیم بشه!! چهارماَ بدون توجه به حرف پیشکار مثل همیشه با همسرم گرم رفتار میکنم و البته چشماش حقیقت رو به من خواهد گفت ... البته این نظر سنجی مثل تئوریهای اقتصادیه که همش با فرض ثبات سایر شرایطه و معمولاَ هم در واقعیت جواب نمیده!!!!

مریم

جساراتاَ منظورم اینه که نظر مجردها خیلی هم قابل اطمینان نیست! چون درک شدت اون شرایط برای متاهلین یه شکل دیگه‌ایه که ما الان اونو درک نمی‌کنیم!!!

کیوان (بابای سامیار خطر)

منم احتمالا درصندوق رودرجا باز می کردم اگز کسی بودکه خاک برسرم اگرکسی نبود وای به حاله پیشکار

مرجان

کیوااااااااااااااااان؟؟؟؟ اصلا ازت توقع نداشتم.... منم اگه کیوان نبود در صندوقو باز میکردم ببینم چه خبره... اگرم کیوان بود درو واز نمیکردم که جلوی پیشکاره حفظ ابرو کرده باشم[عینک] بعدنم اینقدر پاپیچ کیوان میشدم که راستشو بگه:))) منو که میشناسی... کلید و گیرم تا گرفتن نتیجه ی نهائی خوبه:)

حانیه

manam midoooiidam dare sandogho baz mikardam .... chi chi baba !!! etemad ??!!!! unam in vaghte roooz ?!!! vaghan ke che entezara darin shoma az adam !!! akhe pas adam javabe fozoolio konjkavio shakakiato koli sefate hasaneye digasho chi bede ?!!!! baba bezar bebinim taraf che shekli bude hadeaghal :DDD

آني

به نظرم مجردها در این مورد نظر ندن ...

فیروزه مامان آوین

سلام مجی .من عقیده دارم که مرد اگه مرد باشه ناموسشو دست نامحرم نمیسپاره وبره .(خیلی خفن بود؟)بالاخره مردی گفتن وزنی گفتن......واز این جور قرتی بازی ها......

زن آقا

من به هیچ عنوان در صندوق رو باز نمی کردم .من معتقدم ماه پشت ابر پنهون نمی مونه و خدا خودش جواب آدمهایی که صادق نیستن رو میده . اگه خدا عدم صداقت شریک زندگیم رو بهم ثابت میکرد . دنبال ایراد های خودم میگشتم .به قول جبران خلیل جبران :هرگاه یکی از شما بخواهد زنی را به داوری بکشاند ،اورا باید که دل شوهر آن زن را هم ترازو بگذاردو روحش را بیازماید.