تعریف دوست...

سوال خوشگل شهرزاد رو که یادتون هست : یکی باید چی کار کنه تا بهش بگی دوست؟!!

جوابای خوشگل‌تر دوستان رو هم که بهش اضافه کنیم و خودم هم نظرم رو بذارم تنگش متن بامزه‌ای می شه، باور ندارین خودتون بخونین:

هاله: کلاس نذاره برای آدم!

هاله: کمکت کنه بدون اینکه بگی!

زهرا: خیلی‌ها ممکنه برات کاری نکنن ولی دوست خطاب بشن، اون چیزی که اونارو از هم متمایز می‌کنه واقعی بودنشونه! بعضی وقتا یه سلام کافیه تا با یه نفر دوست باشی ولی خیلی اتفاقا باید بیفته تا دوستی یه دوستی پایدار بشه هر چند که بازم بستگی به خود آدم داره!

مهسا: هر وقت نیاز داشتی بهش، بتونی روش حساب کنی، نیاز نیست کار خاصی بکنه!

محمد: دوستی پسر/پسر: بی‌خیال شدن خانوم‌های مرتبط با طرف مقابل، مثل جی افِ قبلی، کنونی و بعدی، خواهر و مادر! و از این دست (تو ورژن ایرانی عمه موشکولی نداره!!) دوستی دختر/دختر: دخترا اصولاً‌ رفاقت مفاقت حالیشون نیست، ادای دوستی رو در میارن بیشتر؛ تعریف کردن از مدل مو و لباس از شاخص‌های رایج در این نوع از دوستی متوهم به شمار می‌رود!! دوستی دختر/پسر: به ندرت دیده می‌شه به علت اصول متفاوتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد!! ولی اگه بشه!! چی می‌شهههههه!!!

 

پریسا: دوست کسیه که توی همه‌ی کارها پایه باشه!

محمد: A friend should be a master at guessing and keeping still: you must not want to see everything.
Friedrich Nietzsche

(خدایی ترجمه نکرده‌اش خوشگل‌تره)

علی: نامردی کنه، در اولین فرصت مناسب برات زیر و رو بکشه، از محبتات سوءاستفاده کنه و فکر کنه هرکاری که می‌کنی وظیفه‌ته و ... به این شخص می‌گن دوست!

ندا: پاشه بیاد اینجا با هم سیب بخوریم یا حتی سیب نخوریم!

نوید: اگه یکی بودنش با نبودنش برات فرق کنه، از خوشیش خوش باشی و از بدیش بد باشی، یعنی دوستش داری، حالا اگه اونم با همین فرمول دوستت داشته باشه یعنی دوست هم هستین!

مریم: یک فرازش اینه که: دوست آن است که گیرد دست دوست در پریشان حالی و درماندگی!

عمو عبدی: کسی که حس دوستی رو بهم منتقل کنه. حالمون برای هم مهم باشه!

مژگان: وقتی که من کسی رو به نحوی دوست داشته باشم و به نحوی بهش اعلام کنم که اونم بفهمه، اونوقت می‌شه دوست من! حالا اگه اونم به نحوی به من اعلام کنه که منم بفهمم، دیگه خیلی دوست من می‌شه!

منتظر نظر بقیه‌تون هستم جهت اطلاعات عمومی و بهره‌وری:)

حق

این شما و این هم  ادامه نظرات دوستان تا مورخ امروز:)

مریم:اگر دوست باشه پول بلیطش رو هم میدی

م.فراهانی: نظر من دوست رو نمی شه در یک یا چند عبارت به طور کامل و دقیق توصیف کرد و تفاوتش رو با بقیه فهمید و تنها با مقایسه می شه جایگاه دوست رو درک کرد. من روابط بین انسانها رو به چند دسته زیر تقسیم می کنم که یکی از این تقسیمات شامل دوست می شه:
آشنا : کسی است که به دلیلی می شناسیدش و رابطه سلام و علیک و احوالپرسی بین شما و اون برقراره. در کل همه کسانی که شناختی در موردشون دارید، در این دسته قرار می گیرند.
هم صحبت (هم بحثی): کسی است که سابقه آشنایی با شما داره و علاوه بر اون  از صحبت کردن و تبادل نظر باهاش لذت می برید.
رفیق: کسی است که هم صحبت خوبیه و باهاش نقاط اشتراک و علایق مشترک زیادی دارید و بر اساس نقاط مشترک و تفاهمات فی مابین اوقاتی رو با هم سپری می کنید.
دوست: کسی است که علاوه بر رابطه رفاقت و داشتن نقاط اشتراک و علایق مشترک فراوان و لذت بردن از معاشرت و مصاحبت، به وجودش علاقه مندید، نبودن و دوریش باعث دلتنگی می شه ( که رابطه میان شدت دلتنگی و زمان دوری بستگی به میزان و شدت دوستی داره)، و بودنش باعث نشاط و آرامش. شادی اون شادی شماست و رنج و غمش، اندوه و ناراحتی شما رو در پی داره. محرم اسرار شماست و تو گرفتاری ها و دلتنگی ها، بهترین تکیه گاه و نقطه اتکا و همراه و همگام شماست. اگر کاری از دستش ساخته باشه (بدون چشمداشت هر گونه مزد و سپاس و بی هیچ منتی) کوتاهی نمی کنه و حل مشکل شما نهایت خرسندی و رضایتمندی رو براش در پی خواهد داشت.
و در آخر، یار (دلدار): کسی نیست، بلکه همه کس شماست!!
مهکامه:دوستی یعنی صداقت
هادی:با اتفاق سر راهت قرار می‌گیره و با انتخاب باهاش همراه می‌شی.
ولی وقتی  با اتفاق ازش جدا میشی به اجبار دلت براش تنگ می‌شه!

مهناز:دوست کسیه که چه پیشت باشه چه نباشه دوستت داشته باشه ویک کلام  پشتت و پیشت یه جور باشی...حالا پیدا کنید پرتقال فروش را....

علی قبادی:فکر کنم دوست بودن یه هنر ویژس برای داشتن یکسری خصوصیات مهم . نمی شه انتظار داشت و گفت که دوست باید چیکار کنه و چجوری باشه... من فکر می کنم هر کسی تعدادی هنر خاص خودشو داره واسه اینکه دوست باشه و ممکنه در یک زمان ویژه ای یک آدمی که هیچوقت انتظارشو نداشتیم یکی از بهترین دوستای زتدگیمون بشه...
اما تو شرایط فعلی واسه من کسیه که در کنارش انگیزه و امید و آرامش داشته باشم و از سپری شدن لحظه هام با اون احساس پوچی نکنم.

خاموش:دوستی یعنی در ابتدا داشتن حس مشترک بعد داشتن افکار  عقاید و سلایق و ...مشترک که منجر میشه به داشتن خاطرات مشترک. البته دوستی هایی هم هست که هیچ گونه مشترکاتی نداره ولی خوب دوستیه دیگه

حانیه:

1.همه رقمه پایه است
2.میتونه بهت گوش بده بدون اینکه قضاوتت کنه
3.باهات تعارف نداره
4.دلتنگی هاتو حوصله میکنه
5.حتی فکر بودنش هم باعث میشه ذوق کنی
و ......
هر کدوم اینا و خیلی چیزای دیگه بازه داره ... بسته به اینکه تو با هر آدمی کجای این بازه ی طولانی ایستادی نشون میده چقدر با هم دوستین :)

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هادی

با اتفاق سر راهت قرار می‌گیره و با انتخاب باهاش همراه می‌شی. ولی وقتی با اتفاق ازش جدا میشی به اجبار دلت براش تنگ می‌شه!

مهناز

دوست کسیه که چه پیشت باشه چه نباشه دوستت داشته باشه ویک کلام پشتت و پیشت یه جور باشی...حالا پیدا کنید پرتقال فروش را....

علی

فکر کنم دوست بودن یه هنر ویژس برای داشتن یکسری خصوصیات مهم . نمی شه انتظار داشت و گفت که دوست باید چیکار کنه و چجوری باشه... من فکر می کنم هر کسی تعدادی هنر خاص خودشو داره واسه اینکه دوست باشه و ممکنه در یک زمان ویژه ای یک آدمی که هیچوقت انتظارشو نداشتیم یکی از بهترین دوستای زتدگیمون بشه... اما تو شرایط فعلی واسه من کسیه که در کنارش انگیزه و امید و آرامش داشته باشم و از سپری شدن لحظه هام با اون احساس پوچی نکنم.

خاموش

دوستی یعنی در ابتدا داشتن حس مشترک بعد داشتن افکار عقاید و سلایق و ...مشترک که منجر میشه به داشتن خاطرات مشترک. البته دوستی هایی هم هست که هیچ گونه مشترکاتی نداره ولی خوب دوستیه دیگه مثل دوستی منو یو

1.همه رقمه پایه است 2.میتونه بهت گوش بده بدون اینکه قضاوتت کنه 3.باهات تعارف نداره 4.دلتنگی هاتو حوصله میکنه 5.حتی فکر بودنش هم باعث میشه ذوق کنی و ...... هر کدوم اینا و خیلی چیزای دیگه بازه داره ... بسته به اینکه تو با هر آدمی کجای این بازه ی طولانی ایستادی نشون میده چقدر با هم دوستین :)

حانیه

این قبلیه من بودم !!! نمیدونم چرا اسمم رو خورد !!!!؟

زن آقا

دوستی یعنی صمیمیت و فرمول صمیمیت: صداقت +صراحت = صمیمیت دوست واقعی من : مامانمه

مهناز

راستی یادم رفت جمله سقراط رو بگم : دوست واقعی خود ثانی توست.

مهناز

و البته از اون مهم تر که الان یادم افتاد از جبران خلیل : تو و دشمنت کاملا دوست خواهید بود آنگاه که هر دو بمیرید...البته این بیشتر در توصیف مرگه تا دوستی ولی خوب یه جورایی مربوطه دیگه!

مرجان

دوستی یعنی با مرور زمان شکلش اگه عوض شد صداقت و صمیمیتش عوض نشه... یعنی پایه بودن:)