آسان دوستی کردن یا ...

 

یادم نیست قبلا کجا اینو گفته بودم ولی یادمه گفته بودم... می گن آسان دوستی کردن در بی توقعیه... ولی ایا درست دوستی کردن هم همینه؟!!

به نظرم میزان بودن آدما به قدر اعتباریه که دارن، اعتبارشون به قدریه که می تونی رو خودشون و حرفشون حساب کنی... ینی هرچقدر بتونی رو یکی حساب کنی همونقدر برای تو هست!!!

این که آدم توقعش از یکی بالا می ره، واسه اینه که می خواد بیشتر روش حساب کنه، می خواد براش بیشتر باشه... که طبعاً ضایع شدنای خاص خودش رو هم داره! از اونجایی که حساب کتابا همیشه درست از آب در نمیان و آدم به میزان لازم و کافی از طرفش توقع نمی کنه - یا بیشتر توقع می کنه یا کمتر که اکثرا هم آدما به سمت بیشتر توقع کردن میل می کنن- خلاصه که بله سخت می کنه دوستی رو!!!

 

ولی عمیقاً معتقدم ناراحت کننده تر از اینی که از کسی توقع داشته باشی و براورده شون نکنه، اینه که دیگه نتونی از یکی توقعی داشته باشی!!!

و بالعکسش برای خودم ناامید کننده تر از اینی که فکر کنم نتونستم توقعات کسی رو براورده کنم اینه که بفهمم اصلاً طرف روم حساب نمی کرده از بیخ!!!

هنوز عقلم به خوب و بدش نرسیده... فقط میفهمم که ناراحت یا نا امید کننده است این قضیه... مثل یه جور آگاهی، یه جور پختگی که شاید اولش چندان هم خوشایند نباشه... ولی لازم باشه!!!

 

/ 8 نظر / 29 بازدید
مرجان

کلن من به یه نتیجه ای رسیدم که دوستی قانون نداره! و افرین غرا یا قرا! به کسایی که دوستای خوبی واسه هم هستن ... تمام:)

نفسی

هرچی یکی بیشتر دوستت باشه بیشتر دوستش داری پس بیشتر هم ازش توقع میکنی یعنی اون اعتباری که میگی در اصل همون علاقهه هست به نظر من اگه جرات تجربه کردن بیشتر بعضی چیزا رو نداشته باشی چیزای قشنگه زیادی رو به همراهه یه عالمه تجربه و البته خاطره از دست میدی و این خیلی بده که 40 سال بعد واسه نوه ات نتونی یه چیزه قشنگ تعریف کنی!دیدم که میگم ها!پس تو بعضی دوستیا سخت دوستی کن که بیشتر پخته میشی.

مریم

.. آره و این پختگی گاهی اپیدمی میشه و جریانش به نحوی توقع کٌش میشه !! .. اونوقته که دیگه نه تعلقی می مونه و نه توقعی ! :((

لیلا

به نظر من بی توقع دوستی کن به قول مرجان دوستی قانون خاصی نداره مهم اون رضایتیه که خودت از نوع دوستی کردنت به دست میاری به طرف مقابل هم خیلی بستگی داره هرچه توقع آدم از دوستش بیشتر باشه ضربه ای که از برنیاورده شدن توقعش می خوره سنگین تره! نرم نرمک دوستی کنی از همه بهتره [پلک]

آرزویی

ب نظر شما میشه یکی و بی قید و شرط دوست داشته باشی و در اوج کلیه نیازهات ازش توقعی نداشته باشی؟ ( با وجودی ک اون ب تمام مسایلت واقفه اما خودشو میزنه ب کوچه علی چپ!)

سونیا

مژگان کاش بعضی از ادما می تونستن بفهمن که اونا با حفظ عنوان دوست ولی جایگاهشون با بقیه فرق می کنه و همین که انتظاراتو می بره بالا.... در ضمن دلم برات خیلی تنگه.[ماچ]

سونیا

حالا ديگه ما امار خونديم اصلا" براي همين چيزا. ديدي واقعن 4 نفريم هيچكدوم عرضه نداريم